Öppetider

Tisdagar 9.00–12.00

Onsdagar 13.00–16.00

Torsdagar 13.00–16.00

(kontakta ArkivCentrum
för besök vid andra tider)

Avvikande öppettider:

Onsdagen den 25 maj 2022: stängt

Torsdagen den 26 maj 2022: stängt

Kalender

There is nothing scheduled.

ArkivCentrums personal

Elinor Magn%uFFFDrus

Elinor Magnérus
Arkivchef
Telefon: 070-441 13 39
E-post: elinor.magnerus@arkivcentrum.se

Siw Ehrendahl
Siw Ehrendahl
Arkivassistent
Telefon: 019-777 19 59
E-post: siw.ehrendahl@arkivcentrum.se

H%uFFFDkan Henriksson
Håkan Henriksson
Verksamhetsledare, arkivarie
Telefon: 019-777 19 52
E-post: hakan.henriksson@arkivcentrum.se

 

Patrick Jonsson

Patrick Jonsson
Arkivassistent
Telefon: 019-611 29 00
E-post: patrick.jonsson@arkivcentrum.se


Ingemar Karlsson
Ingemar Karlsson
Järnvägsarkivet i Nora
Arkivassistent
Telefon: 070-602 30 24
E-post: ingemar.karlsson@arkivcentrum.se


Evelyn Lauritzen
Evelyn Lauritzen
Administratör
Telefon: 019-611 29 00
E-post: evelyn.lauritzen@arkivcentrum.se

Carl Magnus Lindgren
Carl Magnus Lindgren
Arkivarie
Telefon: 019-777 19 54 (texttelefon)
E-post: carl.magnus.lindgren@arkivcentrum.se

Anna Karin Nilson
Anna Karin Nilson
Arkivassistent
Telefon: 019-611 29 00
E-post: anna.karin.nilson@arkivcentrum.se

Emma Ode
Emma Ode
Arkivarie
Telefon: 019-777 19 58
E-post: emma.ode@arkivcentrum.se


Foto: Emma Ode, ArkivCentrum Örebro län